28. 3. 2021 je Vlada Republike Slovenije sprejela odlok o ponovni začasni prepovedi zbiranja ljudi v zavodih s področja vzgoje in izobraževanja. Ta odlok od nas terja, da nujno varstvo za obdobje od 1. 4. 2021 do 11. 4. 2021 zagotovimo zgolj in samo tistim otrokom (otrokom, ki obiskujejo vrtec ali učencem 1. triade) katerih oba starša ali eden od staršev, ki je samohranilec, sta zaposlena v sektorjih kritične infrastrukture, določenih v 4. členu zakona o kritični infrastrukturi (Uradni list RS, 75/17), v zavodih s področja vzgoje in izobraževanja, zavodih s področja socialne varnosti, v slovenski vojski in policiji ter v poklicnih gasilskih enotah. Zaposlitev se ugotavlja na podlagi potrdila delodajalca na priloženem obrazcu (povezava). Status kritične infrastrukture upravljalcem dodeli Vlada Republike Slovenije s sklepom. Sklepa ni potrebno prilagati, ker je delodajalec odgovoren za resničnost podatkov na izdanem potrdilu.

Potrebo po nujnem varstvu za otroke katerih oba starša ali eden od staršev, ki je samohranilec, sta zaposlena v sektorjih kritične infrastrukture, lahko pisno najavite do srede, 31.3. do 12.00 ure

ZA VRTEC:
na e-naslov vrtec@os-cerkno.si. Za vse informacije smo dosegljivi na telefonski številki 040 579 889.

ZA OSNOVNO ŠOLO:
na e-naslov info@os-cerkno.si. Za vse informacije smo dosegljivi na telefonski številki 05 372 90 00.

Otroke katerih oba starša nista zaposlena v sektorjih kritične infrastruktur žal ne bomo smeli sprejeti. V času zaprtja vrtcev oziroma ko vrtci zagotavljajo samo nujno varstvo, so starši, katerih otroci vrtca ne bodo obiskovali, plačila oproščeni. Koriščenje nujnega varstva je za starše plačljivo.

Hvala za razumevanje.

Povezave do ključnih dokumentov:
Obrazec za potrdilo delodajalca
Odlok o začasni prepovedi zbiranja ljudi v zavodih s področja vzgoje in izobraževanja
Zakon o kritični infrastrukturi, sektorji so opredeljeni v 4. členu.