V četrtek, 23. 5. 2024, smo na naši šoli gostili raperja Roka Terkaja, ki nas je s svojo dobro energijo in zanimivim koncertom spravil v boljšo voljo. Prireditev se je odvila v dveh delih, in sicer za razredno in predmetno stopnjo, namenili pa smo jo podelitvi priznanj vsem učencem, ki so v letošnjem šolskem letu tekmovali za Bevkovo bralno značko in angleško bralno značko. Na razredni stopnji je za BBZ tekmovalo 150 učencev, na predmetni pa 38 učencev. Zlatih bralcev je bilo v letošnjem letu nekoliko več kot po navadi. Iz 9. a razreda so priznanja prejeli Brina Grudnik, Lara Miklavčič in Sara Tušar, iz 9. b pa Julija Grum, Rok Kacin, Jakob Mavri, Zala Močnik, Zala Ana Razpet in Nika Svetik. Angleško bralno značko je na razredni stopnji opravilo 67 učencev, na predmetni stopnji pa 16 učencev.   Nekaj utrinkov s koncerta si lahko ogledate v kolažu, učenca, ki obiskujeta izbirni predmet vzgoja za medije, Ambrož Trpin in Mark Serjun pa sta ga povabila pred mikrofon. Vabljeni k ogledu in poslušanju.

Intervju z Rokom Terkajem:

Video posnetek z zaključne prireditve:

In še nekaj foto utrinkov: