2. september je bil letos pomemben dan za skoraj 20.173 slovenskih prvošolčkov, ki so včeraj prvič prestopili prag osnovnih šol. Naša šola postaja bogatejša za 44 radoživih, veselih, znanja in številnih zanimivih doživljajev željnih učencev in učenk na matični šoli in enega prvošolca na podružnični šoli v Šebreljah. Za nove učence smo pripravili prav poseben sprejem in verjamemo, da ga bodo nosili v lepe spominu na prvi šolski dan. Ogledali smo si gledališko predstavo, drugošolci pa so za prvošolce in njihove starše pripravili kratek kulturni program. Ob koncu prireditve pa je sledilo prvo snidenje učencev z novimi učiteljicami. Učiteljice prvih razredov v šolskem letu 2024/2025 Alenka Bogataj, Ana Marija Kavčič, Doris Kacin Bogataj in Zala Kuralt so učence pospremile k prvim učnim aktivnostim. Na poti do njihovih novih razredov so jih pospremili tudi starejši vrstniki in jim priredili topel sprejem. Z željo, da se v novem okolju, ob novih prijateljih počutijo dobro in da doživijo na novi šolski poti čim več prijetnih trenutkov, jih je nagovoril ravnatelj Mitja Dežela. Seveda pa tudi letos ni manjkala okusna torta, ki je nastala izpod slaščičarskih rok naše kuharice Danijele. Tako kot vsako leto se nam je pridružil policist s policijske postaje Idrija Zoran Dobravec, ki je starše in učence opomnil, kako pomembna je skrb za varnost najmlajših udeležence v prometu. Ne le v prvih dneh šole, ampak skozi celotno leto.