V času Evropskega tedna mobilnosti smo na naši šoli nekaj ur pouka izpeljali na prostem in sicer v samem središču kraja. Učenci prvih, četrtih in višjih razredov so pod vodstvom učiteljic izvedli različne športne dejavnosti. Učenci 5. razredov so likovno ustvarjali. Po opazovanju so pri fontani risali staro stavbno dediščino Cerknega. Nastali so zelo zanimivi likovni izdelki. Učenci 6. b so izkoristili ugodno vreme in se z učiteljicama geografije in naravoslovja podali na zanimivo odpravo, kjer so se s pomočjo kompasov in zemljevidov naučili uspešno orientirati v naravi, hkrati pa so izvedeli veliko novega o obnovljivih virih energije. V soboto smo postavili še kolesarski poligon, na katerem je svoje kolesarske spretnosti preverilo in nadgradilo veliko otrok.