V četrtek, 23. maja 2024 smo na šoli gostili predstavnika Območnega združenja veteranov vojne za Slovenijo Idrija – Cerkno. g. Marko Mikuž in g. Marijan Platiše sta ob zaključku literarnega natečaja “Tudi pri nas je potekalo osamosvajanje Slovenije” sodelujočim učencev podelila priznanja in priložnostne nagrade. Osnovna šola Cerkno, pod mentorstvom učitelja Romana Eberlinca, že trinajsto leto sodeluje pri tem natečaju in v vsakoletinih priložnostnih publikacijah, je bilo objavljeno preko sto prispevkov naših učencev. Območno združenje je tudi mentorju, ob zaključku letošnjega razpisa, podelilo posebno zahvalno priznanje. V letošnjem šolskem letu so s svojimi prispevki sodelovali naslednji učenci: Sebastjan Šturm 8.a, Melisa Udir 8.a, Eva Golja 8.a, Ambrož Trpin 7.a, Mihej Prezelj 7.b, Ajda Kerčmar 7.b, Ema Leban 7.b in Julija Raspet 7.b. Sodelovala je tudi sedmošolka Hana Pegan iz 7.a razreda, katere prispevek je strokovna komisija izbrala v skupino najboljših literarnih del prispelih na letošnji natečaj.Vsem sodelujočim in dobitnikom priznanj izrekamo iskrene čestitke.