​V petek, 23. 5., smo v devetih razredih pri uri slovenščine gostili sovrstnike iz sosednje šole. Skupina učencev od 6. do 9. razreda iz OŠ Idrija je v lanskem šolskem letu pod mentorstvom učiteljice slovenščine Tjaše Petkovšek ustvarila zanimivo avdio-vizualno animacijo na temo zgodovine slovenskega knjiženega jezika z naslovom Vzponi in padci ter mejniki v razvoju slovenskega jezika. Mladi ustvarjalci so nam povedali, da je bilo v pripravo učnega gradiva vloženega veliko dela, tako na področju raziskovanja učne snovi kot tudi na pripravi animacije. Njihova učiteljica nam je pojasnila, da je iskala načine, kako težko in nekoliko suhoparno učno snov najbolje prenesti na učence ter hkrati izkoristiti znanja ter darove, ki jih učenci že imajo. Delo je bilo vzajemno, veliko so se naučili tako učenci kot tudi učiteljica. Veseli smo, da so avdio-vizualno animacijo predstavili tudi nam, da nam jo bodo v bodoče zaupali tudi v uporabo, še bolj veseli pa smo bili medsebojnega sodelovanja, zato upamo, da bomo s takšnimi gostovanji tako na naši kot tudi njihovi šoli v bodoče še nadaljevali.