V četrtek, 23. 5., smo se učenci francoščine na naši šoli udeležili 21. Francoskega festivala v Kranju. Te prireditve smo se udeležili učenci francoskega jezika na osnovnih šolah iz celotne Slovenije. Pred prireditvijo je potekal ogled mesta, nato je sledila prireditev, ki se je pričela ob dvanajsti uri. Nastope je pričela Osnovna šola Orehek Kranj, ki je pod vodstvom Katje Eržen Bratina zapela Kekčevo pesem v francoskem jeziku. Prireditev se je zaključila po tretji uri. Nato smo se odpravili na glavni trg, kjer smo si lahko privoščili francoske dobrote. Za tem pa nas je učiteljica francoščine Sanja Turk presenetila s kvizom o Franciji. Razdelila nas je v skupine po tri tekmovalce. Zmagala je modra skupina. Po končanem kvizu smo si ogledali še Kranjsko mestno knjižnico. Po ogledu smo se z avtobusom vrnili domov. V Cerkno smo prispeli okrog pete ure.

Napisali: Julija Raspet in Nadja Razpet