​V sredo 18.1.2023 so se naši starejši fantje podali na gostovanje v Gorenjo vas. Tekmo so odigrali v OŠ Gorenja vas s člani ekipe KK Gorenja vas. Pod vodstvom Dejana Sedeja in Maksa Udirja so 1/4 zaključili izenačeno in sicer 16:16. V 2/4 so premoč pokazali gosti in rezultat je bil v njihovo korist 22:27. A domači se niso pustili Cerkljanom, zato so rezultat v 3/4 približali in ponovno končali izenačeno 31:31. Zadnja četrtina je bila napeta. Tekom četrtine je ekipa KK ETA Cerkno vodila že za 11 točk, a na žalost nesreča nikoli ne počiva. Rahlo se je poškodoval Juš Fister, kar so izkoristili domači in rezultat približali gostom. Cerkljani se niso dali. Zadnje sekunde je lovil Tai Pavlin in s košem za 3 točke popeljal Cerkljane do zmage.

Končni rezultat: KK Gorenja Vas : KK ETA Cerkno (46 : 48)

Pred dnevi pa so medsebojno tekmo odigrala tudi dekleta, ki obiskujejo treninge košarke. Ekipi sta bili razdeljeni na »Bele« in »Zelene«. Ekipo »Belih« je vodil Andrej Bolarič, ekipo »Zelenih« pa Dejan Sedaj. Prvi koš je padel za ekipo »Zelenih«, ki so na začetku 1/4 vodili. Ekipa »Belih« se ni dala in rezultat 2 minuti pred koncem 1/4 četrtine izenačila. To je spodbudilo drugo ekipo do več napada in 1/4 se je zaključila z rezultatom 12:14 v prid »Zelenih«. Ekipa »Belih« se ni dala, v 2/4 so koši padali kot za stavo. Končni rezultat je bil 26:22 za ekipo »Belih«. Drugi polčas je bil bolj naklonjen ekipi »Zelenih«. Napada je bilo veliko na obeh straneh, koši so padali, vmes izenačenja. Tekmo so zaključile z rezultatom 38:44 v prid ekipe »Zelenih«. Vsa dekleta so se odlično izkazala, še posebej pa je izstopala Vanessa Treven, ki je dala kar 24 točk.Tekom tekme smo lahko videli veliko tekmovalnosti in borbenosti. Punce so svojo krstno tekmo odlično odigrale in v prihodnje se nadejamo še veliko podobnih. Rezultati njihovega odličnega in zagnanega dela na treningih, so tako vidni tudi že na prvih medsebojnih tekmah. Bravo punce!

(Skupno število obiskov 240, 1 obiskov danes)