​V torek, 23. 4., na zasnežen aprilski večer in na Mednarodni in vseslovenski projekt Noč knjige, so se šestošolke Vita Ela Prezelj, Brina Čelik, Inja Čelik, Valentina Prezelj, Zoja Bogataj in Mia Pirih pod mentorstvom učiteljice Mojce Lipužič Moravec udeležile Noči branja v Idriji, ki se je odvijala v prostorih galerije Magazina.

Dogodek je bil zasnovan pod okriljem literarne skupine RIS Dramatičnega društva Idrija, kamor so bile šestošolke povabljene zaradi svojega literarnega ustvarjanja pri pouku slovenščine. Na dogodku so sodelovali še učenci Glasbene šole Idrija, učenka OŠ Idrija, dijaki Gimnazije Jurija Vege, s plesno točko predstavnice Plesnega kluba Idrija  ter številni drugi odrasli pesniki in pisatelji ter interpreti literarnih del. Kot najmlajše predstavnice, pesnice in pisateljice, so naše učenke navdušile tako odrasle ustvarjalce kot tudi poslušalce.

Vita Ela je s svojo pesmijo Ponoči otvorila literarni večer, Valentina je v svoji pesmi spregovorila o samoti, Brina o prvi ljubezni, Zoja pa je prebrala odlomek iz svoje knjige v nastajanju z naslovom Štirje elementi.

Na literarnem večeru smo prisluhnili tudi našim bivšim učencem, najbolj se nas je dotaknila uglasbljena poezija Lana Tertinka.

Vse pesmi šestošolcev bodo objavljene v šolskem glasilu, v branje pa vam ponujamo otvoritveno pesem torkove prireditve.

PONOČI

Ponoči se odpravim na sprehod.

Ponoči slišim vsak šum, vsak pok drevja.

Ponoči se sliši vsak val morja, vsak piš vetra.

Ponoči se sliši vsak vdih živali, vsak pljusk plime na obali.

Ponoči se sliši vsak najin korak, ko skačeva čez trate,

vsak moj utrip srca, ko pomislim nate.

Ponoči svet diha.

Vita Ela Prezelj