​V torek, 12. marca, je potekal 34. otroški parlament občin Idrija in Cerkno. Cerkljansko osnovno šolo je zastopalo 5 parlamentarcev: Ajda Škvarča, Iva Katarić, Tobija Mavri, Julija Raspet in Anže Česnik.

Po uvodnih nagovorih smo županu predstavili naš ”žulj” in sicer športna igrišča pri šoli. Poleg poškodovanega asfaltnega igrišča, je velik problem neodtekanje vode iz odbojkarskega igrišča in posledično veliko blata okrog igrišč. Želeli bi si tudi prenovo mrež na golih in ureditev tribune. Predlagali smo ureditev potk z lesenimi ”tlakovci” po zgledu šolskega eko vrta. Spomnili pa smo tudi na to, da še vedno čakamo na varnejšo avtobusno postajo. Župan Gašper Uršič nam je pojasnil kako je z vsemi zadevami, ter kaj imajo v planu narediti še v letošnjem letu, tako da se veselimo vseh posodobitev.

Sledila je predstavitev dela na posameznih šolah na temo duševnega zdravja otrok in mladostnikov ter razprava na to temo. Predstavili smo projekt 10 delavnic z naslovom Dobro sem, s katerimi na naši šoli krepimo duševno zdravje. Na delavnicah smo obdelali zelo različne teme od čustev, samopodobe, komunikacije, reševanje konfliktov… Iz palet pa smo uredili tudi kotiček za druženje in sproščanje, ki smo ga naredili sami v sodelovanju z izbirnim predmetom Obdelava gradiv – les. V razpravi se je izkazalo, da želimo več medgeneracijskega druženja, več športa, bolj razporejena ocenjevanja. Želeli bi tudi več računalniških vsebin, saj predvsem splet veliko uporabljamo, znanja pa imamo premalo. Prav tako bi bilo dobrodošlo v šole vpeljati več sprostitvenih dejavnosti in o duševnem zdravju poučiti tudi starše.

Zaključili smo s potrditvijo delegatov za regijski otroški parlament, našo šolo bosta zastopali Ajda Škvarča in Julija Raspet.