Letos mineva 80 let od enega najbolj tragičnih dogodkov na Cerkljanskem v času druge svetovne vojne. Spominu na poboj 47 mladih tečajnikov so se pri spomeniku padlim tečajnikom na Brcih v petek, 26. 1., s kulturnim programom poklonili tudi učenci OŠ Cerkno in OŠ Milojke Štrukelj iz Nove Gorice. Ravnatelja obeh šol, Janez Kobe in Mitja Dežela, sta pred začetkom spominske slovesnosti položila venec na kraj padle Milojke Štrukelj. Učenci 3. razredov iz Nove Gorice so se s pesmijo pod mentorskim vodstvom učiteljice Mateje Bavčar spomnili padle komaj 19-letne tečajnice Milojke Štrukelj, katere ime nosi njihova šola. Preživeli tečajniki so po koncu vojne spodbudili vseslovensko zbiralno akcijo za izgradnjo nove šole v Cerknem. Učenci Osnovne šole Cerkno, Brina Grudnik, Tobija Mavri, Pija Erjavec in Urban Ladiha so za to slovesnost s pomočjo mentorice Mojce Mavri pripravili kratek recital. Z odlomkom iz kratkega romana pisateljice Nedeljke Pirjevec Zaznamovana in pesmijo, Sedeminštirideset, ki je nastala leta 1944,  naslednji dan po pokolu izpod peresa Vinka Šumrade, so s čutno interpretacijo obudili spomin na tragedijo v Cerknem.