Konec meseca oktobra nas je na šoli obiskal TOM telefon nahrbtnik v okviru akcije Tom potuje, otroke obiskuje. Učenci so takrat spoznali dejavnosti in možnosti, ki jih nudi TOM telefon, poleg tega pa so v okviru razrednih ur iskali razlago slogana ”Odgovor je pogovor”. Učenec 5.a razreda, Anže Česnik, se je še posebej potrudil in opremil naslovno stran za OŠ Cerkno v spominski knjigi, ki je potovala skupaj z nahrbtnikom. Na Zvezi prijateljev mladine Slovenije so se odločili nagraditi po en razred v vsaki izmed regij in za Goriško regijo izbrali prav zapis, ki ga je izdelal Anže Česnik. Ogledate si ga lahko v galeriji. Nagrada je udeležba zmagovalnega razreda na nogometni tekmi, ki jo podeljuje Nogometna zveza Slovenije. Hura!