​Jesenski čas v devetem razredu vsako leto namenimo spoznavanju različnih poklicev ter srednjih šol. S tem namenom smo se devetošolci in nekaj osmošolcev v četrtek, 24.11.2022, odpravili na obisk v podjetje Marmor Hotavlje, kjer so nas zelo prijazno sprejeli. Ga. Selak nam je predstavila podjetje v vseh pogledih, od zgodovine, proizvodov, organiziranosti in najpomembneje, prav vsakega od poklicev, ki jih zaposlujejo v podjetju. Po uvodni predstavitvi smo si razdeljeni v tri skupine ogledali še posamezne delavnice ter pisarne in na ta način spoznali kako vse skupaj poteka – od naročila stranke, načrtovanja, nabave materiala, izdelave, dostave in montaže izdelka.

Seznanili smo se tudi z možnostmi štipendiranja, vajeništva, izvajanja prakse in tudi možnostmi za  zaposlitev.

Podjetju Marmor Hotavlje se lepo zahvaljujemo za povabilo in nazoren prikaz posameznih poklicev, še posebej hvaležni pa smo za pokritje stroškov našega prevoza.