Osnovna šola Cerkno se je tudi letos pridružila povabilu Lions kluba Idrija, da sodeluje pri likovnem natečaju pod imenom Plakat miru (ang. Peace poster contest). Gre za mednarodni natečaj v organizaciji Lions Clubs International, na katerem lahko sodelujejo otroci v starostni skupini od enajstega do vključno trinajstega leta. Natečaj na mednarodni ravni poteka že več kot tri desetletja, njegov namen pa je spodbujanje otrok k razmišljanju in zavedanju o pomembnosti miru, strpnosti in medsebojnega razumevanja. Velja za zelo množičen projekt v katerem je samo v lanskem letu sodelovalo preko 600.000 otrok iz 200.000 osnovnih šol po vsem svetu. Letošnja tema natečaja je bila Upajmo si sanjati / Dare to dream. Pod mentorstvom likovne pedagoginje Ane Koren so plakate izdelale sedmošolki Pija Erjavec, Hana Pegan in osmošolke Polonca Bašelj, Ajda Škvarča, Tajda Lahajnar, Metka Kavčič in Katja Mrežar. Učenka Ajda Škvarča je za svoje likovno delo prejela s strani slovenske izborne komisije prav posebno priznanje. Pohvala vsem sodelujočim učenkam, ki so s svojo ustvarjalnostjo prispevale k razmišljanju o boljšem svetu.