Letošnji tretješolci so letos še posebej težko čakali na začetek pouka, saj so vedeli, da jih v šolskem letu 2023/2024 čaka plavalni tečaj. Učencem 3.a in 3.b se je pridružila tudi vrstnica iz podružnične šole Šebrelje in 11. 9. 2023 so tečaj pričeli v Termah Cerkno.

Učitelji smo prvi dan preverili znanje plavanja in učence razvrstili v štiri skupine. Z vodo smo se najprej spoprijateljili s prilagajanjem na upor vode, potapljanjem glave, gledanjem pod vodo, izdihovanjem v vodo, prilagajanjem na plovnost in drsenjem na vodi. Med petdnevnim tečajem plavanja smo se učili različnih plavalnih tehnik, se učili skoka na glavo, vmes pa našli čas tudi za različne sproščujoče igre. Vsi učenci so zelo napredovali in izboljšali tehniko plavanja ter uživali v bazenu.