​V sredo, 20. decembra 2023 smo na šoli imeli prav posebno prednovoletno prireditev. Našo šolo smo odeli v praznično mesto, njene ulice pa napolnili s stojnicami, na katerih so se lesketali novoletni izdelki, ki so jih izdelali naši učenci. Iz šolske slaščičarne je dišalo po sladkih dobrotah, z glavnega odra pa sta se razlegala otroško petje in smeh. Ob plesnih ritmih mladih plesalcev, se je zazibalo tudi občinstvo.
Letošnji december je bil na naši šoli namenjen pripravam na osrednji prednovoletni dogodek. Pri tem so sodelovali prav vsi učenci od 1. do 9.r, učenci s podružnične šole v Šebreljah in tudi celotni kolektiv OŠ Cerkno. Poleg osrednje kulturne prireditve, ki je vključevala gledališko predstavo, različne recitale, plesne točke, točke mladinskega pevskega zbora, pa smo pripravili tudi sejem z božično-novoletnimi stojnicami. Prireditev je ob prazničnem vzdušju imela tudi dobrodelen namen, saj smo zbirali sredstva za šolski sklad OŠ Cerkno. Pri zbiranju finančnih sredstev nam je veliko pomagal tudi Lions klub Idrija, ki je zbiral sredstva preko posameznikov, kakor tudi podjetij iz lokalnega okolja. Zbrana sredstva bomo v celoti namenili pokrivanju različnih stroškov učencem naše šole, ki prihajajo iz socialno šibkejših družin. Del sredstev bomo namenili tudi pokrivanju različnih stroškov povezanih s prevozi na šolska tekmovanja, šolske tabore ter tudi za nakup učne opreme.
Iskrena zahvala vsem učencem in delavcem šole, ki so pomagali pri pripravah in izvedbi prireditve. Velika zahvala gre tudi staršem, ki ste spekli piškote in pripravili darilne pakete ter tako polepšali praznični čas marsikateremu otroku in njegovi družini. S številno udeležbo na naši prireditvi, ste pomagali pričarati topel občutek, da smo skupnost, ki nas povezujeta srčnost in solidarnost. Zahvala gre tudi Lions klubu Idrija, posameznikom in podjetjem, ki ste za pomoč otrokom in šoli, pomagali zbrati v šolski sklad OŠ Cerkno preko 8.000 € finančnih sredstev.

Ob koncu leta želimo izreči najlepše želje za novo leto, ki je pred nami.
2024 naj bo prepleteno z radostjo, dnevi pa napolnjeni s smehom in ljubeznijo.
Naj vsak trenutek nosi s seboj svežino in optimizem.

Kolektiv in skupnost učencev OŠ Cerkno

Kratek video povzetek s prireditve