Med 24. in 30. 1. 2024 je na SC Cerkno potekal smučarski tečaj za učence četrtih razredov. Letos se je tečaja udeležilo 32 otrok, ki so svoje znanje smučanja nadgrajevali pet dni. Smučarski tečaj je potekal pod vodstvom učiteljev OŠ Cerkno, pri izvedbi pa nam je na pomoč priskočila tudi učiteljica smučanja iz šole smučanja ŠD Novinar. Tečaj je potekal vsak dan po istem urniku in sicer:

• 8.30 odhod na smučišče
  • 9.00 – 11.30 učenje in nadgrajevanje tehnike smučanja
  • 11.30 – 12.15 odmor za kosilo
  • 12.15 – 14.45 učenje in nadgrajevanje tehnike smučanja
  • 15.00 odhod domov

Zadnji dan smučarskega tečaja smo se preizkusili v pravi veleslalomski tekmi, kjer smo tekmovali, kdo prej prevozi postavljeno progo. Tečaj smo zaključili utrujeni, vendar polni lepih spominov in smučarskega znanja. Ker je pred nami lep vikend in je na SC Cerkno še dovolj snega, otroci komaj čakajo, da svoje novo osvojeno znanje predstavijo tudi vam.