Najprej smo se ob 7.30 zbrali v razredu, da se preštejemo, nato je učiteljica na računalniku odprla Youtube risanke. Gledali smo jih gledali pol ure. Potem smo šli v garderobo, se  preobuli in se pred avlo postavili v kolono. Ko so učitelji prišli, so nas še enkrat prešteli in odpeljali do avtobusa. Odložili smo torbe v prtljažnik avtobusa, se posedli in odpeljali dogodivščinam naproti.  Ko smo prispeli do Šentviske Gore, so nas pozdravili  učenci podružnične šole Šentviška Gora. Dali smo se v dve skupine, 4. b in 4. a. Drsališčeje bilo narejeno iz umetne mase. Večina otrok še nikoli ni drsalo, zato so se morali privaditi,  najprej nam je šlo malo slabše, kasneje pa smo vsi prav lepo drsali po umetni masi. Ko je prišla druga skupina, smo se zamenjali in smo mi šli na sprehod, oni pa drsat. Na sprehodu nas je vodil učitelj Ervin Florjančič. Za sprehod se je dobro pripravil, ker smo se naučili veliko novega, naučili smo se, kdo sta zelo znana skladatelja s Šentviske gore, katera je najstarejša hiša, ki ima na čelni fasadi sončno uro z letnico 1775, kako se imenuje gozdna pot po kateri smo šli…  Imeli smo tudi nagradna vprašanja, če si odgovoril pravilno, si dobil eno majhno Kinder čokoladico. Ko smo prišli s sprehoda smo pojedli malico in igrali košarko. Potem je ostalo se nekaj časa za drsanje. Ko je bil čas za odhod, nas je učiteljica poklicala, da se  preobujemo. Poslovili smo se od učencev in učiteljic podružnične šole, jih povabili v Cerkno ter odšli do avtobusa in se vrnili domov. Športni dan mi bo za vedno ostal v lepem spominu.

Še nekaj vtisov učencev:

Maša: Dobro je bilo, ker smo na sprehodu imeli nagradna vprašanja. Lepo pa bi bilo, če bi lahko dlje  drsali.

Loti: Dobro, ker smo lahko drsali v kratkih rokavih. Všeč mi je bilo vse.

Ajda: Dobro mi je bilo vse. Nekajkrat prevečkrat sem padla na zadnjico.

Zapisali:  Razpet Nadja in Razpet Nika