Za učence 8. in 9. razreda se je zaključilo letošnje tekmovanje za Cankarjevo priznanje, ki je potekalo pod krovnim naslovom RIME SRCA, RITMI SVETA. Osmošolci in devetošolci so poglobljeno spoznavali poezijo Vinka Möderndorferja, predvsem njegovo zbirko pesmi o najstništvu Romeo in Julija iz sosednje ulice.

V pisanju razlagalnega spisa se je na šolskem tekmovanju 29. 11. 2022 preizkusilo 6 osmošolcev in 5 devetošolcev. Priznanje na tej ravni so prejeli Zala Ana Razpet, Lara Miklavčič, Jernej Mavri, Žana Bogataj in Lucija Julija Moravec iz 8. razreda ter Tinkara Tušar in Janja Lapanje iz 9. razreda

Na območno tekmovanje, ki je potekalo 17. 1. 2023, sta se uvrstili Zala Ana Razpet iz 8. in Tinkara Tušar iz 9. razreda. Obe sta osvojili bronasto Cankarjevo priznanje.

Na državnem tekmovanju, ki je potekalo 11. 3. 2023, pa je šolo zastopala Ana Zala Razpet iz 8. razreda, ki je osvojila srebrno Cankarjevo priznanje.

Iskreno ji čestitamo in se pridružujemo veselju ob njenem lepem dosežku.