EVROPSKI TEDEN MOBILNOSTI – IGRALNICA NA ULICI

Avtor: | Sep 24, 2024 | VRTEC-NOVICE

V tednu od 16. do 20. septembra 2024, je potekal Evropski teden mobilnosti. EVROPSKI TEDEN MOBILNOSTI je vodilna kampanja Evropske komisije za ozaveščanje o trajnostni mobilnosti v mestih. Spodbuja spremembo vedenja v korist aktivne mobilnosti, javnega prevoza in drugih pametnih in čistih prometnih rešitev.

Tema 23. izvedbe Evropskega tedna mobilnosti je bila »Udoben javni prostor – za vse«. Kakovostno urejen javni prostor prinaša v vsako skupnost številne koristi. V ta namen so v našem vrtcu med tednom potekale različne dejavnosti, povezane s tematiko trajnostne mobilnosti. V četrtek, 19. in petek, 20. septembra, pa smo na Močnikovi ulici v Cerknem organizirali dejavnost IGRALNICA NA ULICI. Ulica se je začasno spremenila v otroško igrišče. Otroci so ob številnih dejavnostih imeli možnost za sproščeno igro, raziskovanje, druženje in zabavo. Skupaj smo vsaj za kratek čas soustvarili drugačno podobo javne površine ter s tem opozarjali na pozitivne učinke umika prometa iz centra našega kraja.