Gozdni vrtec ostaja med nami

Avtor: | Maj 30, 2024 | VRTEC-NOVICE

Naš vrtec se je v Mrežo gozdnih vrtcev in šol Slovenije vključil v šolskem letu 2021/2022, tako, da sedaj aktivno sodelujemo v mreži že tretje leto. Tudi število aktivno sodelujočih skupin se je lepo povečalo s sodelovanjem v projektu ter še dodatnim raziskovanjem kaj nam vse ponuja naravno okolje Cerkna, ki je obdano s travniki in gozdovi.

Projektu smo namenili kar precej časa in tudi dejavnosti po oddelkih so bile zelo raznolike, kar pomeni, da smo se prepustili raziskovanju, ustvarjanju in izhajanju idej iz okolice. Zastavljenih ciljev je bilo po oddelkih kar veliko, glavni cilj pa je bil, da se čim več dejavnosti prenese v gozdni svet oziroma vsaj v zunanje okolje. Povezovali smo se tudi z lokalnim okoljem. Tako smo se srečali z mizarjem, rezbarjem, čebelarko, gasilci, gozdarji in gorskimi reševalci.

Vsekakor pa je bil vsak preživet trenutek v naravi zelo kakovosten in poučen, pa naj je bil to v okviru vodene dejavnosti ali prostega gibanja in raziskovanja.

Naravno okolje nudi otroku razvijanje na vseh področjih, če mu le to omogočimo in pustimo ter ne postavljamo omejitev. Omejitve so bile samo v okviru upoštevanja gozdnega bontona, ki ga je bilo potrebno obnavljati in ponavljati, vendar so otroci sčasoma osvojili velik del pravil in jih upoštevali.