IŠČEMO HIŠICO

Jan 13, 2023 | Novice-šola, VRTEC-NOVICE

Naš vrtec je od lanskega šolskega leta vključen v Mrežo gozdnih vrtcev in šol Slovenije. Znotraj mreže si z drugimi vrtci delimo ideje in izkušnje o vzgojno izobraževalnem delu v naravi.
Preživljanje prostega in vzgojno-izobraževalnega časa v gozdu ima za otroke številne pozitivne učinke. Otroci so v naravi manj obremenjeni, svobodneje razmišljajo in so zato bolj ustvarjalni. Gozdni tereni jim omogočajo naravno gibanje, kar vpliva pozitivno na razvoj možganov in posledično motoričnih ter učnih sposobnosti. V gozdu se otroci lažje umirijo in gradijo medsebojne odnose.
Že pred leti je v bližnjem gozdu s pomočjo staršev zaživela gozdna igralnica, katero s pridom uporabljamo tudi v okviru projekta.

Letos bi gozdno igralnico radi dopolnili s preprosto leseno hišico, manjših dimenzij. V zadnjih letih take hišice srečujemo tudi na domačih dvoriščih. Če je kdo ne potrebuje več ali bi bil kdo pripravljen tako enostavno hišico narediti, bi je bili zelo veseli.

Kontakti:
vrtec@os-cerkno.si