Medvedki skočimo v jesen

Avtor: | Jan 6, 2024 | VRTEC-NOVICE

Jesenskih mesecev smo se v skupini Medvedkov zelo razveselili, saj prinašajo veliko dobrot in igrarij. Veliko časa smo preživeli na prostem, kjer smo občudovali spreminjanje narave. Izbrali smo si »naše« drevo, ki je ravno pravšnje velikosti in s svojimi bodičastimi plodovi navihano nagaja našim prstkom. Le tega bomo obiskovali in spremljali njegovo spreminjanje skozi letne čase. V igralnici smo uredili kotiček v katerem lahko bolj podrobno raziskujemo jesenske darove, katere naberemo na sprehodih. Z jesenskimi darovi smo ustvarjali najrazličnejše izdelke, igrali na storže in peli pesmice. Iz pese, jabolk in korenčka smo naredili jesenski napitek. Dramatizirali smo pravljico Razbita buča in spoznali, se naučili kaj se zgodi buči, kadar je predolgo na toplem. In ker je miška Glodalka ostala brez hišice, smo ji naredili novo. Tokrat iz kartonske škatle. Da pa buča ni samo zato, da v njej prebiva miška, smo izvedeli v pravljici Juha, ki iz buč se skuha. Tudi mi smo si jo skuhali in bila je slastna. V tednu ko obeležimo Tradicionalni slovenski zajtrk smo spoznavali sestavine za pripravo kruha. Moko pa smo uporabili tudi za urjenje fine motorike. Naši mali prstki so pisali in risali po njej in se pri tem zelo zabavali. Za nekaj časa nas je obiskala skočna rjava žabica. Spoznali smo nekaj zanimivih stvari o žabi. Lahko smo jo opazovali pri gibanju, se jo dotaknili in se naučili pesmico o žabici.V tednu otroka smo se spraševali Zakaj imamo roke? Zabavali smo se ob različnih igrah tipkanja, se igrali prstne igre. Mesec oktober je bil še posebno zanimiv, saj je to mesec požarne varnosti in čas ko spoznavamo poklic gasilca.  V vrtcu so nas obiskali gasilci iz društva PGD Ravne in nam razkazali njihov kamion. Obiskali smo tudi gasilski dom v Cerknem, kjer smo spoznali medvedka, kateremu so pomagali gasilci, ker je padel s kolesa. Preizkusili smo se v gašenju požara, spoznali gasilsko opremo in se ponosno posedli v največji gasilski kamion.Kot zaključek jesenskega časa pa smo otroci in vzgojiteljice pripravili Gozdno tombolo na katero smo povabili starše.