MOJ TREBUŠČEK SE SMEHLJA

Avtor: | Jun 17, 2023 | VRTEC-NOVICE

V skupini Medvedkov smo se preko različnih dejavnosti  seznanjali z  zdravo hrano, skupaj ugotavljali katera je, zakaj je zdrava, kje jo dobimo…Spoznali smo  kje jo pridelamo (na vrtu, polju) oz. kje jo lahko dobimo (trgovina, na kmetiji). Sami smo v korita in lončke posejali paradižnik in bučke ter opazovali njihovo rast. Vsak otrok je eno sadiko paradižnika odnesel domov in imel možnost spoznati cel postopek pridelave – od sejanja do pridelka. Da pa lahko uživamo sočne in zdrave pridelke, pa jih je bilo potrebno skrbno negovati. S tem smo spoznali, da lahko tudi sami veliko naredimo za svoje zdravje. Z zdravo hrano  smo se seznanili tudi  preko slikanic, jo poimenovali in spoznavali kje in kako jo lahko pridelamo.  Spoznali smo tudi postopek peke piškotov. Odpravili smo  se v bližnjo trgovino, kjer smo kupili lokalne sestavine iz katerih smo v vrtcu pripravili piškote. Zamesili smo testo, ga razvaljali ter z modelčki oblikovali piškote. V šolski kuhinji pa so nam prijazno priskočili na pomoč in jih spekli. Mmm, kako mamljivo so dišali. Z njimi smo si  popestrili dopoldansko malico, jih odnesli  s seboj na pohod ter z njihovo pomočjo lažje premagali marsikateri klanec.