MRAVLJICE IN METULJI SMO SE UČILI PLAVATI

Avtor: | Maj 19, 2023 | VRTEC-NOVICE

Kot že lansko šolsko leto, smo tudi letos otroci iz najstarejših dveh skupin, v mesecu aprilu, obiskovali tečaj plavanja, ki je potekal v Termah Hotela Cerkno. Poleg naših vzgojiteljic, so bili tam tudi vaditelji plavanja iz Osnovne šole Cerkno, ki so z nami veselo čofotali po vodi in nas učili osnov plavanja.

Mravljice in Metulji smo na plavalni tečaj zelo radi hodili in komaj čakali na tista dva dneva v tednu, ko smo se odpravili v bazen. Kot se za prave plavalce spodobi smo se tam najprej razgibali na suhem, potem se igrali v bolj nizki vodi, nato pa s »črvički« zaplavali v bolj globoki vodi. Skratka v bazenu smo neizmerno uživali.

Metulji in Mravljice sporočamo mlajšim otrokom, da bodo tudi oni, tako kot smo mi, naslednja leta lahko uživali na plavalnih uricah.