NA POMOČ!

Maj 13, 2021 | Novice-šola, VRTEC-NOVICE

​Kaj storimo ko se poškoduje bližnji? Kako postopamo če se urežemo v prst, močno udarimo v roko? Kaj storiti, če srečamo osebo, ki negibno leži na tleh in ne diha? Na vsa ta vprašanja smo dobili odgovore v torek, 11. 5. 2021. Obiskala sta nas namreč strokovna sodelavca iz združenja Rdečega križa Slovenije, območne enote Idrija. Otrokom sta predstavila postopek pristopa k poškodovani osebi, kako oskrbimo lažje poškodbe, kaj je ruta pestovalka, srečali pa smo se tudi z defibrilatorjem, napravo, ki rešuje življenja. Z našega igrišča so se slišali glasni vzkliki »NA POMOČ«. Rdečemu križu se za obisk lepo zahvaljujemo, obenem pa nas zelo veseli, da se življenje počasi vrača na stare tire in otrokom lahko ponudimo tudi dejavnosti iz naslova sodelovanja s širšo okolico.