OGLED BALETNE PRAVLJICE OSTRŽEK

Avtor: | Nov 6, 2023 | VRTEC-NOVICE

V ponedeljek, 02. 10. 2023, smo se otroci in vzgojiteljice iz skupin ribice, metulji in mravljice, odpravili v Sežano. V Kosovelovem domu smo si ogledali baletno pravljico Ostržek, v izvedbi DBLU Divača. Ob 7. 30, smo se zbrali na avtobusni postaji pri OŠ Cerkno, ter se polni pričakovanj odpravili na pot. Vožnja nam je ob poslušanju pravljic in opazovanju okolice, hitro minila. Ko smo prispeli v Sežano, smo si pred ogledom predstave privoščili malico v parku blizu Kosovelovega doma.

Ob vstopu v kulturni dom smo bili presenečeni nad velikim številom obiskovalcev, ki so si skupaj z nami ogledali predstavo. V dvorani so nam bili namenjeni sedeži v sprednjih vrstah. Večina otrok si je baletno predstavo ogledala prvič. Skozi predstavo so spoznavali, da je balet umetniška zvrst, pri kateri je vsebina zgodbe predstavljena preko glasbe, plesa in giba. Nastopajoči so nas z izjemno koreografijo, glasbo in kostumi, popeljali v čudoviti svet pravljic in baleta. Otroci so bili nad predstavo navdušeni. Najbolj so jim bili všeč kostumi meduz, ki so s posebnimi svtlobnimi učinki pričarali pravo čarobnost.

Po koncu predstave, smo se v bližnjem parku še malo okrepčali in se pogovarjali o predstavi. Prosti čas smo namenili igri in raziskovanju jesensko obarvanega parka. Vožnjo nazaj pa smo izkoristili za zaslužen počitek.