PESEM PIŠČAL ZAZVENELA NA FESTIVALU GLAS PIŠČALI

Avtor: | Jun 4, 2022 | VRTEC-NOVICE

Pevski zborček Izvirčki in skupina Metulji so šolsko leto sklenili na prav poseben način. Svoje starše so povabili na festival Glas piščali na Reko pri Cerknem, kjer so se predstavili s pesmijo Piščal.

Pesem Piščal so se otroci iz skupine Metulji naučili ob spoznavanju neandertalčeve piščali in Arheološkega parka Divje babe in svoje pevske moči združili z vrtčevskim pevskim zborčkom.

Besedilo in glasbo za pesem, ki otrokom na igriv način predstavi zgodbo neandertalčeve piščali, je napisala vzgojiteljica Mirjam Hadalin Makuc, zvočne slike in igranje na repliko neandertalčeve piščali pa je pesmi dodal priznani slovenski klarinetist in multiinštrumentalist Boštjan Gombač.

Svoj del k izvedbi sta prispevali tudi pianistki Petra Platiše in Ajda Močnik.

Pesem Piščal je poslušalce ponesla v preteklost in ob igranju na repliko prvega glasbila na svetu spomnila, da Cerkljanska je zibelka glasbe.