PETER KLEPEC SREČA KORONČKA

Jun 10, 2021 | Novice-šola, VRTEC-NOVICE

V lanskem šolskem letu, kmalu po novem letu smo se prvič srečali z novicami o novem virusu SARS-Cov-2, ki se je hitro širil po svetu. Ne dolgo za tem, smo se seznanili še s posledično boleznijo, ki jo povzroča omenjeni virus, COVID-19. Od takrat naprej se nam je bivanje v vrtcu postavilo na glavo. Kar naenkrat je postala glavna tema razkuževanje, piljenje protokolov, izogibanje eden drugemu in uporaba zaščitnih mask, s katerimi smo pričeli na veliko ustvarjati dodatno breme za okolje. Vrednote o varovanju okolja, kulturi, medsebojnem druženju, osebnem stiku, dotiku, objemu (in še bi lahko naštevali), ki smo jih predajali otrokom, so kar naenkrat razvodenele in postale na trenutke celo brezpredmetne.

Epidemija nam je odnesla vse družabne aktivnosti, ki smo jih izvajali v vrtcu za otroke in starše vključno z osrednjo prireditvijo Vrtec se predstavi 2020. Kljub razmeram, pa smo se letos odločili, da prireditve ne damo. Kot v rednem šolskem letu, so priprave pričele potekati že takoj po novem letu. Pred vami je prireditev Vrtec se predstavi 2021, v letos aktualni video obliki, z naslovom PETER KLEPEC SREČA KORONČKA. Ustvarjanje prireditve v taki obliki je bil za nas kar precejšen zalogaj, v katerega smo pogumno zagrizli. Dane razmere smo obrnili sebi v prid in se pri tem tudi veliko naučili. Digitalizacija je v določeni meri vsekakor naša prihodnost. Starši nastopajočih bodo v prihodnjih dneh, preko portala eAsistent prejeli tudi povezavo, s pomočjo katere si bodo video posnetek lahko shranili. Ob priliki se za pomoč pri izdelavi videa lepo zahvaljujemo Branetu Brelihu in Matjažu Kosmaču.

Tako otroci kot zaposleni v vrtcu smo v projekt vložili veliko truda, zato prireditev sedaj z veseljem delimo z vami.

Prijeten ogled vam želim
Mojca Sedej Selak