PROJEKT PASAVČEK

Avtor: | Avg 6, 2024 | VRTEC-NOVICE

Vrtec Peter Klepec je  bil tudi v šolskem letu 2023/24 vključen v projekt Pasavček. Projekt Pasavček smo izvajali pod okriljem Sveta za preventivo in vzgojo v cestnem prometu pri Javni agenciji Republike Slovenije za varnost prometa. Osnovni namen projekta Pasavček je spodbuditi dosledno in pravilno uporabo otroških varnostnih sedežev in pripetost otrok med vožnjo. Poleg osnovnega namena projekta je naš namen tudi seznanjanje otrok z varnim vedenjem in varno udeležbo v prometu, saj se zavedamo kako zelo pomembno je, da te veščine otrok večinoma osvoji že v predšolskem obdobju. Le to dosegamo preko različnih iger, likovnih, glasbenih, gibalnih, matematičnih aktivnosti, s sodelovanjem z različnimi inštitucijami ter z aktivno udeležbo v prometu (kot pešci, kolesarji, sopotniki v avtomobilih).

V letošnjem letu so bile v projekt vključene štiri skupine. Ker pa smo v projekt vključeni že več let, smo bili letos nagrajeni z lutkovno predstavo Pasavček v prometu.