Projekt Pasavček

Avtor: | Apr 6, 2022 | VRTEC-NOVICE

V mesecu marcu smo tri vrtčevske skupine sodelovale v projektu Pasavček, katerega namen je spodbuditi dosledno in pravilno uporabo otroških varnostnih sedežev in pripetost otrok ter tudi odraslih med vožnjo. Slogan projekta je Red je vedno pas pripet.

Z otroki smo tako spoznavali pravilno vedenje v avtomobilu in prometu, pomembnost pripetega varnostnega pasu, učili pa smo se tudi na splošno o prometu, prometnih znakih, udeležencih v prometu in kako varno prečkati cesto. Otroke smo preko igre in zabavnih aktivnosti spodbujale k varnem in zdravem načinu prihajanja v vrtec, ter k uporabi varnostnih sedežev in pasov, posledično so pri tem sodelovali tudi starši in stari starši. Skupaj smo pripravili razstavo, ki nam z otroškimi izdelki na temo projekta poživi hodnik in dodatno opozarja na varnost v prometu.