PUSTNO PRESENEČENJE

Avtor: | Feb 16, 2021 | VRTEC-NOVICE

Da bo letošnji pust in z njim povezano pustovanje drugačno smo pričakovali, da pa nam bo letos za pusta sobo krasil KOLEDAR CERKLJANSKIH LAUFARJEV  – to pa je bilo za vse nas lepo presenečenje.

Cerkljanski laufarji  imajo v  pustnem času v našem vrtcu posebno mesto, so nekaj posebnega in mimo njih preprosto ne moramo. Otroci jih preprosto obožujejo. Tradicionalni pustni običaj   – Cerkljansko laufarijo  začnejo  otroci spoznavati že v mlajših vrtčevskih skupinah. To je prišlo na uho tudi g. DARIU CORTESE IN  DARJI VRANA. Pri založbi POREZEN sta v preteklih letih izdala zelo lep koledar, katerega krasijo fotografije cerkljanskih laufarjev.  Ker je bil letošnji pust drugačen- okrnjen, sta ga želela otrokom polepšati prav s tem koledarjem. Nepopisno veselje in iskrice v otroških očeh pa pričajo o tem, da je presenečenje več kot uspelo.

V imenu vseh otrok in njihovih vzgojiteljic se g. Dariu in ge. Darji iskreno zahvaljujemo.