SKUPAJ NAM JE LEPŠE

Avtor: | Maj 24, 2024 | Novice-šola, VRTEC-NOVICE

V sredo, 15. maja 2024 se je v večnamenskem prostoru OŠ Cerkno odvila letna vrtčevska prireditev Vrtec se predstavi, z naslovom Skupaj nam je lepše. Skozi vrtčevsko leto 2023/24 nas namreč vodi rdeča nit na temo »Druženje«. Že v lanskem letu smo pri evalvacijah našega dela ugotovili, da smo postali zelo »organizirani« v smislu kdaj in kje se kakšna skupina otrok nahaja, kaj se bo dogajalo, kaj se bomo igrali itn. Mogoče celo preveč. Spominjali smo se, kako so se kdaj otroci iz različnih skupin med seboj obiskovali, družili in igrali, velikokrat zelo spontano pri tem pa smo se vsi počutili zelo dobro. Sklenili smo, da to osnovno človeško potrebo vrnemo v ospredje našega dela in okolja. In tako je Druženje postalo rdeča nit letošnjega šolskega leta.
Od prvega septembra dalje smo se družili med seboj, s starši, starimi starši, številnimi društvi, zavodi in posamezniki. Na prireditvi smo predstavili utrinke iz vrtčevskih druženj tekom leta in na odru. Pri tem smo ugotovili, da moramo vsi ljudje v določeni družbi pomagati in sodelovati, da bi lahko ta delovala ter omogočila preživetje, dobro počutje in udobje. Da vsi, odrasli in otroci, pripadamo družbi in smo pomembni. Vse pa lahko dosežemo le z medsebojno strpnostjo in spoštovanjem drugačnosti.
Vsem sodelujočim, ki so se družili z nami na odru ali tekom leta in delili z nami znanje in veselje, se iskreno zahvaljujemo.
Zahvala gre tudi vsem obiskovalcem prireditve, v škatlah s prostovoljnimi prispevki se je namreč zbralo 585,40 EUR. Denar bo šel v šolski sklad. Z namenom, da starše razbremenimo dodatnih finančnih obremenitev, sredstva zbiramo za dejavnost Vrtca v naravi, da se bomo lahko družili tudi onkraj naših cerkljanskih meja.