TERMALKOVA PUSTOLOVŠČINA

Avtor: | Jun 6, 2024 | VRTEC-NOVICE

V torek, 28. 05. 2024, so se otroci iz skupin Ribice, Metulji in Mravljice odpravili na Termalkovo Pustolovščino. Pot smo začeli v Turistično informacijskem centru, kjer je vsak otrok prejel zgibanko z zemljevidom, prvi namig za skrito geslo ter prvi žig. S pomočjo zemljevida, namigov na zgibanki in napotkov na informacijskih tablah smo iskali točke ter na zabaven način spoznavali geotermalne značilnosti našega kraja.

Pot nas je peljala na Brdce, v Cerkljanski muzej, mimo najgloblje vrtine v Sloveniji, pred Večnamenski center Cerkno, do Energetskega eko parka OŠ Cerkno z brunarico in nazadnje do Term Cerkno. Pustolovščino smo zaključili v Turistično informacijskem centru, kjer smo za izpolnjeno skrito geslo na zgibanki, prejeli zadnji žig ter si tako prislužili Termalkovo nagrado.