ZABAVEN DECEMBER OTROK V SKUPINI ZAJČKI

Avtor: | Jan 8, 2021 | VRTEC-NOVICE

​Mesec november nam je hitro minil in že so nas začetek decembra razveselile prve snežinke. Že naslednji dan smo se odpravili na sneg, kjer smo starejšim otrokom pomagali narediti sneženega moža. Sneženi mož se nam je tako vtisnil v naš spomin, da smo o njem prepevali pesem, sestavili njegovo telo s pomočjo večje-manjših žog in ga spoznali tudi v pravljici: Snežaki imajo najraje zimo. Ob slikah smo raziskovali letni čas zimo in z njo zimske motive, katere smo pravilno razvrščali po parih. Približevalo se je praznično vzdušje, katerega smo pričarali tudi v naši igralnici. Za začetek smo za novoletno smreko naredili okraske-barvane storže.

Otroci zelo radi ustvarjajo s čopičem, zato smo igralnico okrasili z otroškimi izdelki. Da naša okna v prazničnem času ne bi samevala, smo nanje nalepili otroške izdelke iz vate in s tem pričarali podobo snega. Pozabili nismo niti na praznično razsvetljavo-lučke. Preden smo se odpravili na počitnice, smo za otroke in vse starše izdelali čudovite novoletne voščilnice. Naše delo smo popestrili s petjem božično- zimskih pesmi, rajanjem ob glasbi, …